Regeneracja

Z BWpedia
Skocz do: nawigacja, szukaj

Punkty Życia

Punkty życia określają żywotność naszego wampira. Gdy w trakcie walki spadną poniżej 1 punktu, nasza postać zostaje z walki wyeliminowana. Wampiry jednak nigdy naprawdę nie umierają, toteż odrodzi się ona w Kuźni Siedmiu Dusz.

Czynniki wpływające na maksymalną ilość punktów życia:

 • Poziom postaci:
  • Na Serwerze Necropolia jest to przyrost wynoszący 2 punkty życia na każdy uzyskany przez postać poziom doświadczenia.
  • Na Serwerze Necropolia II jest to przyrost opisany wzorem: 4 + (aktualny poziom postaci dzielony przez 10) punktów życia na każdy uzyskany przez postać poziom doświadczenia. Dodatkowo na poziomach 10,20,30,40,50... otrzymujemy odpowiednio 9,19,29,39,49... do maksymalnej ilości punktów życia.
  • Na Serwerze Moria jest to przyrost opisany wzorem: 4 + (aktualny poziom postaci dzielony przez 10) punktów życia na każdy uzyskany przez postać poziom doświadczenia. Dodatkowo na poziomach 10,20,30,40,50... otrzymujemy odpowiednio 9,19,29,39,49... do maksymalnej ilości punktów życia.

Punkty Krwi

Punkty krwi jest to wypita krew ofiar, którą wampir trzyma w swoim organizmie. To je spala wampir, kiedy używa swoich Arkan. Punkty krwi są czasem mylone z wyrażanymi w litrach zapasami krwi, magazynowanymi przez wampira w pojemnikach w swojej siedzibie.

Czynniki wpływające na maksymalną ilość punktów krwi:

Regeneracja punktów życia i punktów krwi

Regeneracja następuje zawsze, kiedy nie mamy pełnej ilości punktów życia bądź punktów krwi. Do regeneracji zużywana jest krew - za 1 litr krwi odnowiony zostaje 1 punkt życia, zaś za 2 litry krwi - 1 punkt krwi.

Uwagi:

 • Punkty życia odnawiają się jako pierwsze - dopiero gdy one są pełne, odnawiane zostają punkty krwi.
 • Jeśli postać nie ma pełnych punktów życia, ale zostały jej jeszcze punkty krwi, to punkty życia odnawiane są z punktów krwi.
 • Jak widać, punkty krwi są droższe w ewaluacji. Nie należy więc przesadzać z korzystaniem z maksymalnych poziomów Arkan.
 • Punkty życia (ale nie punkty krwi) są całkowicie odnawiane na początku każdej zasadzki (ale nie oblężenia), chyba że test zasadzki nie wyszedł i do starcia w ogóle nie doszło.

UWAGA! Regeneracja ta ma miejsce tylko jeżeli posiadamy co najmniej 1 poziom Posterunku Policji w obronie przed zasadzką oraz 1 poziom Agencji Ochrony przy organizowaniu zasadzki.

Przykład regeneracji

Mamy 2 litry krwi, 15 pkt życia i 50 pkt krwi. Najpierw zostaną odnowione 2 pkt życia (z 2 litrów krwi), potem zaś zostanie odnowionych 50 pkt życia (z 50 pkt krwi). Po całej operacji będziemy mieli: 0 litrów krwi, 67 pkt życia oraz 0 pkt krwi.