Zadania

Z BWpedia
Skocz do: nawigacja, szukaj

Zyskujemy za ich wykonanie punkty rozwoju oraz (tylko w krainie Moria - kamienie). Nie należy za bardzo się nastawiać na ich wykonanie, zwłaszcza na początku. Ważny jest w miarę równomierny rozwój miasta i zapewnienie sobie przewagi w ataku.

W miarę wykonywania zadań odkrywają się kolejne. Także zadania dla każdej strefy różnią się od siebie. Zadania dla danej strefy można wykonać tylko i wyłącznie znajdując się w tej strefie. W każdym momencie gry, można cofnąć się do wcześniejszej strefy i wykonać pozostawione tam zadania.


Sprawdzanie warunków zadania dokonywane jest jedynie w pewnych momentach, toteż może się zdarzyć że:

  • osiągnęliśmy poziom wymieniony w zadaniu, np 10, zaś zadanie pojawiło się dopiero już po jego zyskaniu. Zadanie zostanie wtedy zaliczone przy zyskaniu kolejnego poziomu.
  • przejęliśmy kwadrat z budynkiem wybudowanym do poziomu równego bądź wyższego niż wymaga zadanie - w takim przypadku zadanie zostanie zaliczone po wybudowaniu kolejnego poziomu tego budynku.
  • wykonaliśmy odpowiednią ilość wypraw w innej strefie, przykładowo wykonaliśmy pierwszą pielgrzymkę dopiero w strefie IV. Zadanie ze strefy V zostanie zaliczone po przeniesieniu się tam i wykonaniu kolejnej udanej pielgrzymki.
  • wybudowaliśmy na swoim kwadracie wymagane w zadaniu budynki, zaś zadanie pojawiło się już po rozbudowaniu kwadratu - w takim przypadku zadanie zostanie zaliczone po wybudowaniu kolejnego poziomu tego budynku.