Przedmioty

Z BWpedia
Skocz do: nawigacja, szukaj

W BloodWars występują następujące typy przedmiotów:

 • Hełmy
 • Zbroje
 • Spodnie
 • Amulety
 • Pierścienie
 • Broń biała jednoręczna
 • Broń biała dwuręczna
 • Broń palna jednoręczna
 • Broń palna dwuręczna
 • Broń dystansowa dwuręczna (lekka)
 • Broń dystansowa dwuręczna (ciężka)


Jakość

 1. Każdy z przedmiotów może mieć różną jakość
zwykły
dobry 
doskonały
legendarny zwykły
legendarny dobry
legendarny doskonały
epicki
 1. Lepsza jakość przedmioty sprawia, że ma on większe bonusy do jego parametrów, jednak często pociąga za sobą zwiększone wymagania potrzebne do jego założenia.
  • Przedmioty o jakości dobrej mają parametry wyższe o 50% (przelicznik 1,5) w stosunku do przedmiotu zwykłego (zaokrąglone w górę)
  • Przedmioty o jakości doskonałej mają parametry wyższe o 100% (przelicznik 2,0) w stosunku do przedmiotu zwykłego (zaokrąglone w górę)
  • Bonusy wyższej jakości liczone są zawsze na podstawie poziomu podstawowego, prefiksy i sufiksy są sumowane na poziomie zwykłym, a następnie podnoszone o modyfikator w zależności od poziomu jakości.
  • Przedmioty legendarne posiadają dodatkowy bonus w postaci podwyższenia parametrów przedmiotu o 35% (przelicznik 1,35) po uwzględnieniu bonusów wynikających z jakości przedmiotu (zaokrąglone w górę).
  • Przedmiot epicki to wyjątkowy przedmiot łączący statystyki przedmiotów legendarnych oraz jakości POWYŻEJ doskonałego. Przedmioty epickie mają parametry wyższe o 150% (przelicznik 2,5) w stosunku do przedmiotu zwykłego, a następnie podniesione o bonus przedmiotu legendarnego 35% (przelicznik 1,35). Wynik jest zaokrąglony w górę.
Przykład:
Antyczna pałka (zwykła) dodaje 10 zwinności
Dobra antyczna pałka dodaje 15 zwinności (10 x 1,5)
Doskonała antyczna pałka dodaje 20 zwinności (10 x 2,0)
Legendarna antyczna pałka dodaje 14 zwinności (10 x 1,35)
Legendarna dobra antyczna pałka dodaje 21 zwinności (10 x 1,5 x 1,35)
Legendarna doskonała antyczna pałka dodaje 27 zwinności (10 x 2,0 x 1,35)
Epicka antyczna pałka dodaje 34 zwinności (10 x 2,5 x 1,35)

Demoniczna pałka (zwykła) dodaje 10 zwinności
Pałka bólu (zwykła) odejmuje 5 zwinności
Demoniczna pałka bólu dodaje w sumie 5 zwinności (10 - 5) i taka wartość będzie podnoszona przez modyfikatory jakości. Dobra demoniczna pałka bólu będzie dodawać 8 zwinności (5 x 1,5), mimo że dobra demoniczna pałka bez sufiksu dodaje 15 zwinności, a dobra pałka bólu bez prefiksu odejmuje 5 zwinności
 1. Na serwerach typu Moria każdy z poziomów jakości posiada podklasy oznaczone od 0 do +5 (ulepszenie przedmiotu na poziomie +5 powoduje przejście na poziom Dobry, z Dobry +5 przechodzimy na Doskonały).
 2. Czym dalej wyruszamy (dalekie wyprawy, pielgrzymki) oraz czym wyższą strefę zamieszkujemy, tym potężniejsze są nasze znaleziska.
 3. Szczęście również wpływa na jakość przedmiotu.
 4. W sklepie można nabyć podstawowe wersje przedmiotów, jednak tylko na wyprawie macie szansę na znalezienie przedmiotów obdarzonych magiczną mocą. Każdy przedmiot może posiadać maksymalnie dwie cechy specjalne opisane poniżej.

Przedmioty Epickie

 1. Przedmioty epickie są przypisane do konta, nie można włożyć ich do zbrojowni klanowej, nie można nimi handlować (wyjątkiem jest R8, gdzie obie opcje są dostępne). W związku z tym, ich wypadaniem (dropem) zarządza System Fair Drop
 2. Znaleźć je można wyłącznie na dalekich wyprawkach oraz pielgrzymkach (z wyjątkami opisanymi w w systemie fair drop) pkt 5.
 3. Można z nich korzystać od 3 Aktu
 4. Przedmioty epickie można znaleźć na wyprawkach już w 2 Akcie
 5. Postacie z Aktu 1 nadal mogą znaleźć przedmioty epickie ze skarbów, pamiątek i innych eventów gdzie szansa na nie jest zakodowana na stałe.
 6. Posiadają praktycznie zerowe wymagania.
 7. Obecnie przedmioty epickie nie są dostępne na serwerach MORIA.

Używanie broni

Każda postać może używać dwóch broni jednoręcznych bądź jednej broni dwuręcznej. Broń palna w odróżnieniu od broni białej ignoruje obronę przeciwnika wynikającą z noszonych przedmiotów.

Broń dystansowa jest pośrednia między bronią palną a białą. Broń dystansowa dostępna jest jedynie na serwerach z silnikiem Necro v2 i Moria v2 (Necropolia II i kolejne oraz Moria)

Sposób liczenia obrażeń

Cechy magiczne

Każdy przedmiot może posiadać specjalne właściwości magiczne określane jako prefiks i/lub sufiks.

 • Prefiks to wyższa cecha magiczna, występuje zawsze przed właściwą nazwą przedmiotu (np. SZAMAŃSKIE spodnie). Skompletowanie zestawu przedmiotów posiadających ten sam prefiks umożliwia uzyskanie dodatkowego bonusu.
 • Sufiks to niższa cecha magiczna,występuje zawsze po właściwej nazwie przedmiotu (np. maczuga INKWIZYTORA) i nie daje żadnych innych bonusów poza podanymi w opisie przedmiotu.
 • Broń palna nie posiada prefiksów ani sufiksów
 • Broń dystansowa posiada jedynie sufiksy.

Cena przedmiotu w PLN wyznacza bazową szansę na jego wystąpienie, dotyczy to również wartości w PLN prefiksów i sufiksów. Zasadą jest, że droższy przedmiot będzie występować rzadziej niż tańszy. Wyjątek mogą stanowić przedmioty posiadające jednocześnie prefiks i sufiks w stosunku do przedmiotów z tylko jedną cechą magiczną lub całkowicie jej pozbawione. Najpierw obliczany jest procent składany na wylosowanie prefiksu i/lub sufiksu, a następnie ustalana jest ich jakość.


Zestawy

Przy odpowiedniej dozie wytrwałości możliwe jest skompletowanie zestawu przedmiotów (zwanych potocznie ,,setami"). Na zestaw składają się:

 • Hełm, zbroja, spodnie lub,
 • dwa pierścienie oraz amulet

Podstawową korzyścią wynikającą z posiadania zestawu jest zwiększenie efektów o modyfikatory setowe. Występuje także osiem zestawów biżuterii pozwalających skorzystać z poszczególnych wampirzych mocy oraz zestawy biżuterii otwierające tajniki arkan innych ras.

O tym, że przedmiot może należeć do zestawu mówi pierwsza cecha magiczna wymieniona przed nazwą przedmiotu (prefiks) np. Szamański Hełm, lub Dobre Krwawe Spodnie. Lista zestawów wraz z ich parametrami znajduje się pod linkami:

Jakość zestawu:

 • Aby zestaw miał parametry zestawu Dobrego lub Doskonałego, wszystkie jego elementy muszą być co najmniej dobre lub doskonałe (np 2 doskonałe + 1 dobry = zestaw dobry)
 • Aby zestaw miał parametry zestawu Legendarnego, wszystkie jego elementy muszą być legendarne (np leg dsk + leg db + db = zestaw dobry)

Przedmioty jednorazowe

W sklepie można kupić PRZEDMIOTY JEDNORAZOWE, których nie można znaleźć na wyprawie. Nie można też ich wzmacniać kamieniami ani nimi handlować. Każda postać może w dowolnym momencie gry zakupić przedmiot jednorazowy, nie wymaga wolnego miejsca w zbrojowni.

Przedmiot jednorazowy zadziała automatycznie (nie wymaga żadnej aktywacji) podczas najbliższej:


przykład: jeżeli używamy przedmiotu idąc na wyprawę, a w międzyczasie zostaniemy zaatakowani, przedmiot zostanie zużyty w trakcie walki.

Z tego powodu najlepszym momentem na kupno przedmiotu jednorazowego jest kilka-kilkanaście sekund przed końcem akcji, na której chcemy go użyć.

!!!UWAGA!!!

Jeżeli między zakończeniem wyprawy a odczytaniem raportu zostaniemy zaatakowani to przedmiot jednorazowy zostanie zużyty w trakcie walki (jeśli agresor przeczyta raport z walki przed odczytaniem przez nas raportu z wyprawy)

Każdy Gracz może posiadać TYLKO JEDEN taki przedmiot w danym momencie.

Przedmioty jednorazowe NIE wpływają na:

 • wymagania innych przedmiotów
 • wymagania budowy budynków

System Fair Drop

 1. Opcja ma zapewniać nie tylko to, że gracz znajdzie gwarantowaną ilość przedmiotów epickich, ale także monitorować jakości dropu (oddzielnie dla prefixu, sufixu oraz podstawy).
 2. Założenie jest takie by zwiększać szansę graczowi na znalezienie "dobrych" afixów jeżeli znajduje słabe.
 3. W przypadku gracza mającego szczęście algorytm pozostanie neutralny.
 4. Przedmiotów epickich nie znajdziemy na bliskich wyprawkach.
 5. System GWARANTUJE znalezienie przedmiotu o jakości epickiej co 100 przedmiotów nie epickich, nie zależnie czy przedmiot znajdziemy na wyprawce, ekspedycji czy wylosujemy w loterii (sklep z pamiątkami). Oznacza to, że możemy np. wylosować w loterii nagrodę w postaci przedmiotu legendarnego doskonałego, a otrzymamy epicki!
 6. Przedmioty znajdowane na bliskich wyprawach nie są brane pod uwagę przez system Fair Drop przedmiotów epickich.
 7. Algorytm bada CENĘ znalezionych przez nas afixów i odnosi do wygenerowanej przez Administrację statystycznej ceny afixów dla hipotetycznego gracza w danym akcie.
 8. UWAGA! Nie znaczy to, że na 100% znajdziecie coś mega mocnego, jeśli na wyprawie spadły same słabsze przedmioty, równie dobrze następne kilka może być "mocnymi średniakami", ostatecznie nadal będzie to zależało od indywidualnego szczęścia.
 9. W związku z tym konieczny był rebalans cen oraz przedmiotów.
 10. UWAGA! Istotna jest TYLKO cena dla poziomu ZWYKŁEGO NIELEGENDARNEGO. Pozostałe ceny są tylko używane do celów operacji w sklepie.
 11. Listę przedmiotów i ich cen znajdziecie w BW Item test (odnośniki znajdują się na stronie głównej).