Przedmioty

Z BWpedia

Skocz do: nawigacji, wyszukiwania

W BloodWars występują następujące typy przedmiotów:


Spis treści

Jakość

Każdy z przedmiotów może mieć różną jakość (zwykły, dobry i doskonały). Lepsza jakość przedmioty sprawia, że ma on większe bonusy do jego parametrów, jednak często pociąga za sobą zwiększone wymagania potrzebne do jego założenia.

Na serwerach typu Moria dodatkowo każdy z poziomów jakości posiada podklasy oznaczone od 0 do +5 (ulepszenie przedmiotu na poziomie +5 powoduje przejście na poziom Dobry, z Dobry +5 przechodzimy na Doskonały).

Czym dalej wyruszamy (dalekie wyprawy, pielgrzymki) oraz czym wyższą strefę zamieszkujemy, tym potężniejsze są nasze znaleziska.

W sklepie można nabyć podstawowe wersje przedmiotów, jednak tylko na wyprawie macie szansę na znalezienie przedmiotów obdarzonych magiczną mocą. Każdy przedmiot może posiadać maksymalnie dwie cechy specjalne opisane poniżej.

Używanie broni

Każda postać może używać dwóch broni jednoręcznych bądź jednej broni dwuręcznej. Broń palna w odróżnieniu od broni białej ignoruje obronę przeciwnika wynikającą z noszonych przedmiotów.

Broń dystansowa jest pośrednia między bronią palną a białą. Broń dystansowa dostępna jest jedynie na serwerach z silnikiem Necro v2 i Moria v2 (Necropolia II i kolejne oraz Moria)

Sposób liczenia obrażeń

Cechy magiczne

Każdy przedmiot może posiadać specjalne właściwości magiczne określane jako prefiks i/lub sufiks.

Cena przedmiotu w PLN wyznacza bazową szansę na jego wystąpienie, dotyczy to również wartości w PLN prefiksów i sufiksów. Zasadą jest, że droższy przedmiot będzie występować rzadziej niż tańszy. Wyjątek mogą stanowić przedmioty posiadające jednocześnie prefiks i sufiks w stosunku do przedmiotów z tylko jedną cechą magiczną lub całkowicie jej pozbawione. Najpierw obliczany jest procent składany na wylosowanie prefiksu i/lub sufiksu, a następnie ustalana jest ich jakość.


Zestawy

Przy odpowiedniej dozie wytrwałości możliwe jest skompletowanie zestawu przedmiotów (zwanych potocznie ,,setami"). Na zestaw składają się:

Podstawową korzyścią wynikającą z posiadania zestawu jest zwiększenie efektów o modyfikatory setowe. Występuje także osiem zestawów biżuterii pozwalających skorzystać z poszczególnych wampirzych mocy oraz zestawy biżuterii otwierające tajniki arkan innych ras.

O tym, że przedmiot może należeć do zestawu mówi pierwsza cecha magiczna wymieniona przed nazwą przedmiotu (prefiks) np. Szamański Hełm, lub Dobre Krwawe Spodnie. Lista zestawów wraz z ich parametrami znajduje się pod linkami:

Jakość zestawu:

Przedmioty jednorazowe

W sklepie można kupić PRZEDMIOTY JEDNORAZOWE, których nie można znaleźć na wyprawie. Nie można też ich wzmacniać kamieniami ani nimi handlować. Każda postać może w dowolnym momencie gry zakupić przedmiot jednorazowy, nie wymaga wolnego miejsca w zbrojowni.

Przedmiot jednorazowy zadziała automatycznie (nie wymaga żadnej aktywacji) podczas najbliższej:


przykład: jeżeli używamy przedmiotu idąc na wyprawę, a w międzyczasie zostaniemy zaatakowani, przedmiot zostanie zużyty w trakcie walki.

Z tego powodu najlepszym momentem na kupno przedmiotu jednorazowego jest kilka-kilkanaście sekund przed końcem akcji, na której chcemy go użyć.

!!!UWAGA!!!

Jeżeli między zakończeniem wyprawy a odczytaniem raportu zostaniemy zaatakowani to przedmiot jednorazowy zostanie zużyty w trakcie walki (jeśli agresor przeczyta raport z walki przed odczytaniem przez nas raportu z wyprawy)

Każdy Gracz może posiadać TYLKO JEDEN taki przedmiot w danym momencie.

Przedmioty jednorazowe NIE wpływają na:

Osobiste
Przestrzenie nazw
Warianty
Działania
Nawigacja
Linki
Narzędzia